Chystáme:


  PUTOVÁNÍ BROUMOVSKEM (24. ročník)

Termín konání: sobota 16. června 2018

Prezentace a start: od 7:00 do 10:00 hod. z fotbalového hřiště Stanislava Opočenského (viz dále)

Příjezd: na vlakové (trať 026) nebo autobusové nádraží

Trasy pěší:
  15 km Broumov - Jalovčinec - Samoty - Amerika - Broumov
  20 km Broumov - Zaječí rokle - Slavný - Hvězda - Broumov
  28 km Broumov - Zaječí rokle - Slavný - Hvězda - Hony - Hvězda - Broumov
  35 km Broumov - Božanov - Machovský kříž - Slavný - Hvězda - Broumov
  44 km Broumov - Božanov - Machovský kříž - Slavný - Hvězda - Hony - Hvězda - Broumov

Trasy cyklo:
  30 km Broumov - Jetřichov - Amerika - Martínkovice - Broumov
  60 km Broumov - Jetřichov - Amerika - Martínkovice - Božanov - Otovice - Šonov - Janovičky - Heřmánkovice - Hynčice - Broumov

Startovné: při prezentaci u startu pro všechny trasy 20,- Kč, pro děti a členy KČT 10,- Kč

Cíl: do 20 hod. na fotbalovém hřišti Stanislava Opočenského

Informace: Eva Kolinková, gen. Svobody 14, 550 01 Broumov,
tel. 491 520 135 (domů), 737 801 371 (mobil),
e-mail: kolinkova.eva@tiscali.cz

Trasy vedou po turisticky značených cestách v CHKO Broumovsko (mapa KČT 26 „Broumovsko, Góry Kamienne a Stołowe).

Bližší informace a plánky tras obdrží každý účastník na startu. V cíli obdrží každý účastník diplom a upomínkovou medaili.

Akce se koná za každého počasí!

Každý se účastní na vlastní nebezpečí!

Jak se dostat na fotbalové hřiště:

Z vlakového nádraží přes autobusové nádraží do leva ulicí Přadláckou okolo Veby, pokračovat rovně ulicí U Dolní brány okolo Penny marketu, ulicí Smetanova na křižovatku, zabočit do prava do ulice Vančurova, na křižovatce u hotelu Veba zabočit vlevo do ulice Jiráskova, na jejímž konci je fotbalové hřiště.Pozvánka na Putování Broumovskem otištěná v Broumovských novinách:

Všechny milovníky pěší turistiky zvu v sobotu 16. 6. na výšlap do malebných a tajemných skal Broumovských stěn. Projděte se hlubokými divokými roklemi, pohlédněte z vysokých skalních vyhlídek na Broumovskou kotlinu okem letících ptáků, pokochejte se pohledem na rozkvetlé louky pod Stěnami. Vezměte s sebou do přírody i své děti a vnuky. Cestu jim můžete zkrátit vyprávěním o bandě loupežníků, která se prý kdysi skrývala v nitru neschůdných skal. Při vyprávění jim bude cesta mezi skalami rychle ubíhat a dvacetikilometrovou trasu zvládnou během pár hodin. Zdatnější turisté si mohou vyrazit po trase 28 nebo 35 km, nejzdatnější pochodníci vyrazí na trasu 44 km. Pro turisty v letech a pro rodiny s menšími dětmi je určena nenáročná trasa 15 km. Vede pod Stěnami, po pohodlné cestě, takže ji lze absolvovat i s kočárkem.

Pro ty, kteří dávají přednost kolům před pěšími procházkami, mám také nabídku – trasu 30 km vedoucí pod Stěnami nebo pro ty zdatnější trasu 60 km, která pokračuje po úbočí Javořích hor. Prochází nad překrásnými Šonovskými loukami, přes několik pěkných výhledových míst. Nikdo nemusí mít strach, že zabloudí. Na cestu budete vybaveni přehlednými mapkami i podrobným popisem trasy. Na všech trasách je možnost občerstvení a v cíli obdržíte diplom a pamětní tlapičku.

Teď to nejdůležitější – Start 24. ročníku Putování Broumovskem je v sobotu 16. 6., od sedmi do deseti hodin na fotbalovém hřišti Stanislava Opočenského v Broumově. Na vaši účast se těší členové KČT Broumov.

(Za KČT Broumov J. Chaloupková)
 DALŠÍ ZAJÍMAVÉ AKCE NA KRÁLOVÉHRADECKU

Snadno je naleznete třeba na webu Klubu českých turistů nebo si prohlédněte tento výpis z celostátního kalendáře turistických akcí pro rok 2018 ve formátu PDF.  [ zpět ]
  [ domů ]
© JINOLI  23.5.2018